Veterináři bez hranic VSF-cz.eu

Veterináři bez hranic ČR, o.p.s.; Vétérinaires Sans Frontières Tchéquie

Novinky

Sbírka vodítek a obojků pro Ugandu
Na přelomu října a listopadu 2022 chystají Veterináři bez hranic ČR ve spolupráci s mezinárodní neziskovou...
Více...
Nový terénní projekt v Čadu
Minulý týden se náš tým ve složení MVDr. Barbora Červená a MVDr. Šimon Holík vrátil z krátké mise v Čadu,...
Více...
Všechny články...
Novinky
středa, 10. října 2012

Světový den boje proti vzteklině 2012 v Liberci

10-16-12-04-11-01-img_7027jpg.JPG

Již druhým rokem očkovali Veterináři bez hranic ČR psy lidem bez domova v libereckých ulicích. Stalo se tak ve spolupráci s Městskou policií Liberec, Nadějí Liberec a veterinární ordinací FamilyVET Liberec, dne 1.10.2012.

 

Očkování začalo v nízkoprahovém centru Naděje ve Valdštejnské ulici, kam dorazilo z různých lokalit města asi dvanáct psů, doprovázených svými majiteli. Odtud se veterináři vydali v doprovodu městského strážníka pana Jaworského a vedoucího Centra Naděje pana Hanzla na cestu napříč městem, kde naočkovali další psy na ubytovnách pro sociálně slabé spoluobčany, ve skvotech a v ulicích, kde lidé bez domova ve společnosti svých psů žijí. Celkově bylo ten den naočkováno 40 psů, pro které jejich majitelům veterináři zároveň předali tablety na odčervení tak, aby tato zvířata byla z hlediska potenciálních nákaz přenosných na člověka co možná nejbezpečnější. Ve smyslu hesla Veterinářů bez hranic – „Zdravá zvířata, zdraví lidé“.

 

Naše poděkování patří panu Jaworskému za excelentní komunikaci s klienty z komunity lidí bez domova a skvělou přípravu itineráře očkovacího dne, stejně jako řediteli Městské policie Liberec, panu Krajčíkovi za lidský přístup městské policie v sociální a bezpečnostní problematice. Panu Hanzlovi, vedoucímu Naděje Liberec za vstřícnost a zázemí celé akce, dále pak MVDr. Karolině Svobodové z ordinace FamilyVET za pomoc a dodání lékařského materiálu a MVDr. Michalovi Slobodovi za pomoc při očkování.

 

img_7046jpg.JPG

10-16-12-04-14-44-img_7088jpg.JPG

 
středa, 10. října 2012

Světový den boje proti vzteklině 2012 v Brně

10-10-12-10-53-04-pict8719jpg.jpg

Letošní bezplatné očkování psů lidí bez domova proti viru vztekliny v rámci Světového dne boje proti vzteklině bylo v Brně zahájeno 27. 9. na Hlavním nádraží, kde byli klinicky prohlédnuti a naočkováni tři psi. Další vakcinaci jsme stejně jako předchozí roky provedli v prostorách Nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova v ulici Bratislavská, provozovaných Oblastní charitou Brno. Zde nás uvítaly dvě desítky zájemců o vakcinaci se svými psy. Celkem jsme naočkovali 24 psů nejrůznějších barev a velikostí, nejčastěji z řad kříženců, ale objevilo se i několik čistokrevných plemen. Nejmladšímu psímu účastníkovi byly tři měsíce, nejstarší byl dvanáctiletý. Všichni psi byli ve velmi dobré kondici, přátelští a dobře socializovaní. Zájem o vakcinaci každým rokem narůstá, řada majitelů přišla se svými psy opakovaně a dle slov vedoucí denního centra Kateřiny Zoufalé se na očkování svých psích společníků dotazovali již několik měsíců dopředu. Vlastní vakcinaci provedli MVDr. Jana Juránková a MVDr. Michal Sloboda, PhD, poděkování patří Kateřině Špůrkové a Lucii Hanákové za pomoc s organizací, Lence Konečné za fotodokumentaci a především Kateřině Zoufalé za poskytnutí prostor denního centra k provedení vakcinace a rozšíření informace o očkování mezi klienty centra.¨

10-10-12-10-53-30-pict8654jpg.jpg

10-10-12-10-53-51-pict8701jpg.jpg

 
čtvrtek, 20. září 2012

09-21-12-01-26-05-2010czechwebjpg.jpg

Tisková zpráva organizace Veterináři bez hranic ČR, o. p. s.

Veterináři bez hranic už potřetí připomenou World Rabies Day (Světový den boje proti vzteklině)


Už třetím rokem po sobě připomene i v Česku obecně prospěšná společnost Veterináři bez hranic ČR (dále jen VSF-cz) Světový den boje proti vzteklině (World Rabies Day), který připadne na
28. září a je držen v desítkách zemí světa. Ve třech českých městech - v Brně, Liberci a Ústí nad Labem - budou od 24. září do 1. října pracovníci VSF-cz a další dobrovolníci ve spolupráci Katolickou diecézní charitou Brno, Nadějí Liberec, místními samosprávami a městskou policií pod heslem Zdravá zvířata, zdraví lidé očkovat proti vzteklině psy, kteří patří lidem bez domova.
Hlavním projektem VSF-cz je především pravidelná vakcinace psů a dalších domácích zvířat proti vzteklině v pasteveckých osadách v okolí jezera Turkana a pohoří Kulal na severu Keni. I v rámci české očkovací kampaně jde o to vytvořit okolo komunit lidí bezpečnou bariéru naočkovaných zvířat pro zamezení přenosu této nebezpečné nákazy. Ta se šíří z volně žijících populací zvířat, přes zvířata chovaná v lidské péči až na člověka.
V České republice se v současné době vzteklina nevyskytuje. Jinak je tomu bohužel v jiných částech světa, včetně některých zemí Evropy, proto není možné polevit v preventivních opatřeních.
Řeč í čísel: 150 - takový je počet zemí, ve kterých se vzteklina vyskytuje; 55 000 lidí zemře každým rokem na onemocnění vzteklinou; 95% úmrtí člověka na vzteklinu se odehraje v Asii a Africe; 40% osob, pokousaných zvířaty s příznaky vztekliny, jsou děti do 15 let; vzteklina se vyskytuje na všech kontinentech mimo Antarktidy.
Vakcinace bude zahájena:


Liberec - 1. října, v 9,00 v Nízkoprahovém centru Naděje, Valdštejnská 259, Liberec
Brno - 27. září, ve 13,00, v Nízkoprahovém denním centru pro lidi bez domova, Bratislavská 58, Brno
Ústí n. L. - 24. září, v 9,00, v městském útulku, Ústí nad Labem

Další informace o akci podají:


Liberec - MVDr. David Nejedlo - 606 543 999
Brno - MVDr. Jana Juránková - 777 102 311
Ústí nad Labem - MVDr. Václav Poživil - 602 723 881
20. září 2011

087jpg.JPG

 
úterý, 11. září 2012

 

IH a Avenier podporují očkování lidí v severní Keni

Organizace International Humanity (IH) a společnost Avenier se rozhodli zapojit do projektu Mt. Kulal Rabies Control. Společně budou finančně podporovat postexpoziční terapii osob pokousaných zvířaty v nemocnicích Loiyangalani a Gatabu v severní Keni, kde VSF-cz už několik let organizují každoroční očkovací a informační kampaň proti vzteklině.  Tato nemoc je v Asii a Africe stále rozšířena a navzdory známé účinné prevenci si v těchto dvou kontinentech ročně vyžádá zhruba 55000 lidských obětí, zejména mezi dětmi. V případě pokousání nemocným zvířetem musí být život zachraňující postexpoziční terapie podána do dvou dnů, jinak onemocnění končí smrtí pokousaného. Lidé žijící v chudých oblastech Afriky si však tuto léčbu často nemohou dovolit z finančních důvodů. Poskytováním finanční podpory obětem pokousání tak můžeme zachránit konkrétní lidské životy, proto nás nově navázaná spolupráce s IH a Avenierem velice těší. Více na http://www.internationalhumanity.cz

 

 
čtvrtek, 17. května 2012

People and the Planet

 

... je titulek studie kterou zveřejnila britská vědecká společnost Royal Society. Studie obsahuje výsledky dlouhodobé práce, jejímž cílem bylo odhadnout kolik času zbývá lidské populaci k tomu, aby změnila své chování vůči své křehké planetě. Výsledky nejsu příliš optimistické, nicméně dosud je prý čas... celá studie People and the planet ke stažení zde ext

 

p-pjpg.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
sobota, 14. dubna 2012

Small Scale Livestock Farming and Climate Change?

 

je název minisympozia, které organizujeme v rámci projektu VSF Europa Small Scale Livestock Farming and Climate Change ve spolupráci s FVL VFU Brno. Cílem odpolední akce kterou hostí Fakulta veterinárního lékařství je  cyklus přednášek na téma Globální oteplování a různé formy chovu dobytka v rozvinutých i rozvíjejících se zemích celého světa. Akce se uskuteční v sobotu 21. dubna od 13:00 v prostorách poluchárny pavilonu klinik malých zvířat FVL VFU. Zájemci z řad studentů, akademické obce, veterinárních lékařů i veřejnosti jsou srdečně vítáni.

V prostorách Pavilonu klinik malých zvířat bude instalována společná fotovýstava VSF Europa a VSF-cz na téma  pastevectví a klimatické změny.

/dm/

Program

 

Dr. Alessandro Broglia, Vétérinaires sans frontières Europa: VSF Europa, an European network for rural livelihoods support and awareness raising on livestock issues: Development Educational Project "Small Scale Livestock Farming and Climate Change“

Doc. Pavel Nováček, Palacky´s University, Olomouc: Climate Change - What Is Going On?

Prof. David Modrý, FVL VFU Brno/VSF Czech Republic: Climate and African pastoralists, examples from Turkana

Dr. M. Skřivánek, FVL VFU Brno/Biomin: Mechanisms of production of GHG by ruminants

Small Scale Livestock Farming and climate change, a documentary movie prepared by VSF Europa

 

04-15-12-11-47-05-new-poster-for-web_smalljpg.jpg

 
pondělí, 17. října 2011

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI VZTEKLINĚ V ÚSTÍ N. LABEM

 

766b0453jpg.jpg

V rámci dne boje proti vzteklině jsme společně s partnery akce  Centrum pro zvířata v nouzi (městský útulek), Městskou Policií Ústí nad Labem a pod záštitou náměstka primátora ing. Jana Řeřichy provedli na území města očkování a čipování zvířat lidí bez domova  a lidí sociálně slabých.

 

766b0481jpg.jpg

V rámci této akce bylo oočkováno 18 psů a dvě kočky a načipováno 16 psů. Centrum pro zvířata v nouzi pravidelně kontroluje a poskytuje péči zhruba 36 zvířatům v držení sociálně slabých skupin a lidí bez domova. RFID identifikaci – čipy byly aplikovány z důvodů zlepšené identifikace těchto jedinců a také k naplnění povinnosti dle platné městské vyhlášky ohledně značení psů na území města Ústí nad Labem. Výživný stav a zdravotní kondice všech jedinců byla optimální a nezaznamenali jsme žádné zanedbávání péče u těchto zvířat.

 

766b0456jpg.jpg

Systém spolupráce útulku s městskou policií po dlouhá léta vede k znalosti a trvalému dohledu nad stavem zvířat i v těchto lokalitách. Na akci se podílela vedoucí Centra pro zvířata v nouzi paní Jaroslava Ježková, MVDr. Václav Poživil a pracovníci denní směny MP v Ústí nad Labem.

 

766b0525jpg.jpg

 

Fotodokumentaci poskytla MF Dnes.

 

 
středa, 05. října 2011

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI VZTEKLINĚ V BRNĚ

10-05-11-11-22-41-pb213632jpg.JPG

 

5. ročník Světového dne boje proti vzteklině 28. 9. 2011 jsme stejně jako loni oslavili očkováním psů lidí bez domova proti viru vztekliny. Akce probíhala ve spolupráci s Katolickou diecézní charitou a s laskavou pomocí Kateřiny Zoufalé, která nám umožnila využít prostor Nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova a postarala se o rozšíření informací mezi zájemce o očkování. Tímto jí patří velký dík. Během pěti hodin jsme klinicky prohlédli a navakcinovali 22 psů vakcínou proti vzteklině od společnosti Dyntec a všem psům byl udělen záznam o očkování do očkovacího průkazu. Někteří majitelé přišli na očkování již podruhé - jedni se stejnými psy jako loni, jiní i s novými psími přírůstky. Všichni psi byli klinicky zdraví, ve výborné kondici a dobře socializovaní. Vlastní vakcinaci provedly MVDr. Jana Juránková a MVDr. Kateřina Albrechtová, MVDr. Lada Hofmannová PhD se postarala o vystavení očkovacích průkazů a zpracování seznamu očkovaných psů. Za pomoc děkujeme Kateřině Špůrkové (autorce fotodokumentace) a studentkám veterinární medicíny Anitě Frencové a Katji Person.

 

10-05-11-11-32-00-pb213630jpg.JPG

 

pb213634jpg.JPG

 

Zajímavost: nejmladším účastníkem bylo čtyřměsíční štěně Riko, jehož majiteli se nezdálo, že pejsek každé čtyři hodiny čůrá. Úsměvná byla i jména některých psů, např. Křupan nebo Žížala.

 

10-05-11-11-35-23-pb223674jpg.JPG

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 6 z 9
  • 20181115112946_59.png
  • patron VSF-cz
  • patron VSF-cz
  • 20100718110522_36.jpg
  • podpora vakcinace psu lidi bez domova
  • 20181115121524_61.png
  • 20181124114711_65.jpg
  • 20181124114742_66.jpg
  • 2018